Czas oczekiwania na nową Astrę 6?

Tutaj omawiamy przymiarki i zakupy nowej Astry 6, znajdziesz tez tutaj katalogi, cenniki, foldery
admin
Site Admin
Posty: 64
Rejestracja: 31 sty 2022, 15:44

Czas oczekiwania na nową Astrę 6?

Post autor: admin »

Czy ktoś zamawiał już Nowego Opla Astrę 6?

Jak z czasem oczekiwania?

Ponoć pierwsze egzemplarze powinny się pojawić końcem kwietnia,...czy to już będą egzemplarze klienckie?
admin
Site Admin
Posty: 64
Rejestracja: 31 sty 2022, 15:44

Re: Czas oczekiwania na nową Astrę 6?

Post autor: admin »

@popiel600 ile wskazali Ci na oczekiwanie na Astrę obecnie?
Awatar użytkownika
popiel600
Posty: 14
Rejestracja: 08 maja 2022, 23:34

Re: Czas oczekiwania na nową Astrę 6?

Post autor: popiel600 »

Na umowie przedwstępnej mam datę 25.10.2022 ale cały czas czekam aż dealer otrzyma oficjalne potwierdzenie z Rüsselsheim o dacie produkcji/dostawy :(
POPIEL
admin
Site Admin
Posty: 64
Rejestracja: 31 sty 2022, 15:44

Re: Czas oczekiwania na nową Astrę 6?

Post autor: admin »

Czyli ponad pół roku,...grubo...
Awatar użytkownika
popiel600
Posty: 14
Rejestracja: 08 maja 2022, 23:34

Re: Czas oczekiwania na nową Astrę 6?

Post autor: popiel600 »

Ciekawe czy tak samo z czasem oczekiwania wygląda sytuacja z wersją HB...?
POPIEL
admin
Site Admin
Posty: 64
Rejestracja: 31 sty 2022, 15:44

Re: Czas oczekiwania na nową Astrę 6?

Post autor: admin »

Raczej nie, HB produkowana jest od jakiegoś czasu, widziałem zdjęcia że już w niektórych krajach jeździ np. na wypożyczalniach. W Polsce już pojawiają się pierwsze egzemplarze u dilerów więc wydaje mi się, że jest szybciej, co do ST - nie wiem czy produkcja już się zaczęła.
Awatar użytkownika
popiel600
Posty: 14
Rejestracja: 08 maja 2022, 23:34

Re: Czas oczekiwania na nową Astrę 6?

Post autor: popiel600 »

Dzięki za info. Ja czekam na info od dealera aż u nich pojawi się nowa Astra to zobaczę na żywo co zamówiłem, bo jak na razie to tylko w necie filmy oglądałem ;)
POPIEL
Awatar użytkownika
popiel600
Posty: 14
Rejestracja: 08 maja 2022, 23:34

Re: Czas oczekiwania na nową Astrę 6?

Post autor: popiel600 »

Dzisiaj dostałem info od dealera że planowany termin dostawy zamówionej Astry to 16.09.2022r. :)
POPIEL
admin
Site Admin
Posty: 64
Rejestracja: 31 sty 2022, 15:44

Re: Czas oczekiwania na nową Astrę 6?

Post autor: admin »

Konkretnie!!!
ZyBi
Posty: 18
Rejestracja: 22 lip 2022, 16:59

Re: Czas oczekiwania na nową Astrę 6?

Post autor: ZyBi »

Zamówiłem Astrę 6 GS Line Hatchback 1.2 Turbo, 96 kW / 130 KM A8, Start / Stop (AT8) Kolor: Czerwony - Kardio, dach - czarny. Koła aluminiowe 17”. W umowie mam podany termin: 31 marca 2023 r.. Myślę, że będzie później.
Ostatnio zmieniony 11 mar 2023, 19:48 przez ZyBi, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
popiel600
Posty: 14
Rejestracja: 08 maja 2022, 23:34

Re: Czas oczekiwania na nową Astrę 6?

Post autor: popiel600 »

Dostałem info 14.09.2022 od dealera że moja Astra ST nie wiadomo kiedy będzie dostarczona :( Nieoficjalnie będzie to styczeń/luty :( Zatem ostro pojechali...dlatego zrezygnowałem z Astry ST i postanowiłem ją zamienić na Grandlanda dostępnego od ręki. Ogólnie porażka...takie czasy...
POPIEL
admin
Site Admin
Posty: 64
Rejestracja: 31 sty 2022, 15:44

Re: Czas oczekiwania na nową Astrę 6?

Post autor: admin »

popiel600 pisze: 19 wrz 2022, 00:04 Dostałem info 14.09.2022 od dealera że moja Astra ST nie wiadomo kiedy będzie dostarczona :( Nieoficjalnie będzie to styczeń/luty :( Zatem ostro pojechali...dlatego zrezygnowałem z Astry ST i postanowiłem ją zamienić na Grandlanda dostępnego od ręki. Ogólnie porażka...takie czasy...
A to ciekawe, w weekend miałem dosyć ciekawe rozmowy i wyszło, że pomału wszystko wraca do normy ale widać, że chyba nie w przypadku Astry 6.
Awatar użytkownika
popiel600
Posty: 14
Rejestracja: 08 maja 2022, 23:34

Re: Czas oczekiwania na nową Astrę 6?

Post autor: popiel600 »

Dostałem info że pełna produkcja Astry ST na Niemcy dopiero rusza pod koniec listopada a na Polskę styczeń/luty. Mam tylko pretensję do Opla że tak późno powiadamia klientów o takich opóźnieniach...
POPIEL
ZyBi
Posty: 18
Rejestracja: 22 lip 2022, 16:59

Re: Czas oczekiwania na nową Astrę 6?

Post autor: ZyBi »

Witam.
Czy już ktoś otrzymał potwierdzoną informację o dacie produkcji Astry L HB (nadano win samochodowi)?
Pozdrawiam
admin
Site Admin
Posty: 64
Rejestracja: 31 sty 2022, 15:44

Re: Czas oczekiwania na nową Astrę 6?

Post autor: admin »

popiel600 pisze: 20 wrz 2022, 00:12 Dostałem info że pełna produkcja Astry ST na Niemcy dopiero rusza pod koniec listopada a na Polskę styczeń/luty. Mam tylko pretensję do Opla że tak późno powiadamia klientów o takich opóźnieniach...
Dostałeś jakieś ekstra bonusy z uwagi na opóźnienie?
Awatar użytkownika
popiel600
Posty: 14
Rejestracja: 08 maja 2022, 23:34

Re: Czas oczekiwania na nową Astrę 6?

Post autor: popiel600 »

Nie dostałem żadnych bonusów. W dniu wczorajszym odebrałem Grandlanda GS Line (130KM) zamiast Astry ST ;) Z Astry ST zrezygnowałem z uwagi na brak zagwarantowania terminu dostawy zamówionego auta. Może po zakończeniu leasingu wyjdzie kolejna nowa Astra i wtedy uda mi się ją zamówić...
POPIEL
Lukasz
Posty: 3
Rejestracja: 13 paź 2022, 22:11

Re: Czas oczekiwania na nową Astrę 6?

Post autor: Lukasz »

Ja swoją Astrę 6 HB zamawiałem 18 stycznia 2022, jako chyba jeden z pierwszych. Dealer wpisał w umowę, że samochód będzie dostarczony do 17 lipca 2022, ale zagwarantować tego terminu na 100% nie mogli, choć twierdzili, że jest spora szansa, że będzie wcześniej. Jak pierwsze Astry przyjechały do Polski i można było wykonać jazdę próbną to dostałem informację, że moja Astra będzie dostarczona w 43 tygodniu roku (czyli między 24 a 28 października. Dzwoniłem do salonu dziś (13.10.2022) i okazało się, że moje zamówienie nagle gdzieś zniknęło (choć jeszcze około 25 września nadal termin dostawy przy zamówieniu widniał 43 tydzień roku). Dealer sam nie wie, co się stało, ma kontaktować się z Importerem i sprawę wyjaśnić. Ale jazda z tym jest niezła. Ja czekam teraz na informację, choć prosił o cierpliwość, bo Importer też nie odpowiada "od ręki".
Ktoś z Was odebrał już swoją Astrę 6 konfigurowaną na własne zamówienie?
Awatar użytkownika
popiel600
Posty: 14
Rejestracja: 08 maja 2022, 23:34

Re: Czas oczekiwania na nową Astrę 6?

Post autor: popiel600 »

Ja dokładnie wiem co się dzieje z zamówieniami Astry do Polski...wszystko trafia na zachód...
POPIEL
admin
Site Admin
Posty: 64
Rejestracja: 31 sty 2022, 15:44

Re: Czas oczekiwania na nową Astrę 6?

Post autor: admin »

Ale że masz na myśli zachód Polski?? Ostatnio widziałem pod salonem MM Cars we Wrocławiu jakieś 10 Astr - chyba jakaś flotowa wydawka.
Awatar użytkownika
popiel600
Posty: 14
Rejestracja: 08 maja 2022, 23:34

Re: Czas oczekiwania na nową Astrę 6?

Post autor: popiel600 »

Miałem na myśli rynek niemiecki.
POPIEL
ZyBi
Posty: 18
Rejestracja: 22 lip 2022, 16:59

Re: Czas oczekiwania na nową Astrę 6?

Post autor: ZyBi »

Lukasz pisze: 13 paź 2022, 22:37 Ja swoją Astrę 6 HB zamawiałem 18 stycznia 2022, jako chyba jeden z pierwszych. Dealer wpisał w umowę, że samochód będzie dostarczony do 17 lipca 2022, ale zagwarantować tego terminu na 100% nie mogli, choć twierdzili, że jest spora szansa, że będzie wcześniej. Jak pierwsze Astry przyjechały do Polski i można było wykonać jazdę próbną to dostałem informację, że moja Astra będzie dostarczona w 43 tygodniu roku (czyli między 24 a 28 października. Dzwoniłem do salonu dziś (13.10.2022) i okazało się, że moje zamówienie nagle gdzieś zniknęło (choć jeszcze około 25 września nadal termin dostawy przy zamówieniu widniał 43 tydzień roku). Dealer sam nie wie, co się stało, ma kontaktować się z Importerem i sprawę wyjaśnić. Ale jazda z tym jest niezła. Ja czekam teraz na informację, choć prosił o cierpliwość, bo Importer też nie odpowiada "od ręki".
Ktoś z Was odebrał już swoją Astrę 6 konfigurowaną na własne zamówienie?
Czy już coś się wyjaśniło?
admin
Site Admin
Posty: 64
Rejestracja: 31 sty 2022, 15:44

Re: Czas oczekiwania na nową Astrę 6?

Post autor: admin »

No właśnie, jak tam odbiory w tym roku?
Lukasz
Posty: 3
Rejestracja: 13 paź 2022, 22:11

Re: Czas oczekiwania na nową Astrę 6?

Post autor: Lukasz »

ZyBi pisze: 09 gru 2022, 15:58

Czy już coś się wyjaśniło?
Jakiś czas tu nie zaglądałem, zajrzałem wczoraj... I...
Miałem dzwonić do Dealera jeszcze przed Świętami, zadzwoniłem więc dziś. Stwierdzili, że sprawdzą i się zdziwili. Okazało się, że moja Astra jest już w Polsce lub właśnie jedzie, tak przynajmniej wynika z jej obecnego statusu. Dokładniej pewnie wyjaśni się w ciągu 2-3 dni. Ten status zmienił się w weekend, bo podobno przed weekendem jeszcze nic nie było wiadomo. A jak rozmawiałem z Dealerem niecały miesiąc temu, to raczej kazali nastawiać się już na model wyprodukowany w 2023 roku i z dostawą koniec stycznia/luty, a może nawet marzec. Sami byli dziś zaskoczeni. Zobaczymy, co okaże się w najbliższych dniach.
admin
Site Admin
Posty: 64
Rejestracja: 31 sty 2022, 15:44

Re: Czas oczekiwania na nową Astrę 6?

Post autor: admin »

Lukasz pisze: 19 gru 2022, 23:29
ZyBi pisze: 09 gru 2022, 15:58

Czy już coś się wyjaśniło?
Jakiś czas tu nie zaglądałem, zajrzałem wczoraj... I...
Miałem dzwonić do Dealera jeszcze przed Świętami, zadzwoniłem więc dziś. Stwierdzili, że sprawdzą i się zdziwili. Okazało się, że moja Astra jest już w Polsce lub właśnie jedzie, tak przynajmniej wynika z jej obecnego statusu. Dokładniej pewnie wyjaśni się w ciągu 2-3 dni. Ten status zmienił się w weekend, bo podobno przed weekendem jeszcze nic nie było wiadomo. A jak rozmawiałem z Dealerem niecały miesiąc temu, to raczej kazali nastawiać się już na model wyprodukowany w 2023 roku i z dostawą koniec stycznia/luty, a może nawet marzec. Sami byli dziś zaskoczeni. Zobaczymy, co okaże się w najbliższych dniach.
Prezent pod choinkę? :)
Lukasz
Posty: 3
Rejestracja: 13 paź 2022, 22:11

Re: Czas oczekiwania na nową Astrę 6?

Post autor: Lukasz »

Czy prezent pod choinkę? Zamawiałem samochód na początku roku, więc to średni prezent, zważywszy, że liczyłem już trochę na model wyprodukowany w 2023 roku, więc uczucia teraz trochę mieszane. Ale przy gwarancji ceny ze stycznia 2022 chyba nie ma co wybrzydzać :)
ZyBi
Posty: 18
Rejestracja: 22 lip 2022, 16:59

Re: Czas oczekiwania na nową Astrę 6?

Post autor: ZyBi »

Czy istnieje możliwość sprawdzania w domu statusu produkcji Astry L. Kiedyś dostałem (poprzednia Astra K) od dealera link i nr JOB. Wszystko działało.
Proszę o odpowiedź.
Wiem, że obecny status nr Astry to 25.
ZyBi
Posty: 18
Rejestracja: 22 lip 2022, 16:59

Re: Czas oczekiwania na nową Astrę 6?

Post autor: ZyBi »

Czy APLIKACJA na Androida do sprawdzania statusu zamówienia (pobrane z forum Astra5Klub) działa?
https://astra5klub.pl/download/file.php?id=4750
Nie wiem jaki numer wpisywać. JOB nie działa a MyOpel trzeba pisać nr vin.
Proszę o odpowiedź.
admin
Site Admin
Posty: 64
Rejestracja: 31 sty 2022, 15:44

Re: Czas oczekiwania na nową Astrę 6?

Post autor: admin »

Hej, wątpię żeby działała. Ja np. w Toyocie sprawdzałem na stronie mytoyota -> tam miałem wklepane zamówienie, może jest podobnie w MyOpel?

A MyToyota tak to wyglądało: https://rav4.moforum.pl/kupujemy-rav4-f ... v4-t3.html
ZyBi
Posty: 18
Rejestracja: 22 lip 2022, 16:59

Re: Czas oczekiwania na nową Astrę 6?

Post autor: ZyBi »

W MyOpel niestety nie ma tej funkcji :(
Napisałem do customer.care.pl@opel.com
o rozszerzenie MyOpel o możliwość sprawdzania stanu zamówienia.
Zresztą w latach 2016-2017 taka funkcja istniała.
admin
Site Admin
Posty: 64
Rejestracja: 31 sty 2022, 15:44

Re: Czas oczekiwania na nową Astrę 6?

Post autor: admin »

To prawda, moja Astra 5 nawet miała nagrany filmik jak zjeżdża z taśmy ;)
ODPOWIEDZ